Live Score

England - Premier League
13:00 Manchester United-:-Swansea City
15:05 Everton-:-Chelsea
15:05 Middlesbrough-:-Manchester City
17:30 Tottenham Hotspur-:-Arsenal
France - Ligue 1
15:00 Caen-:-Marseille
17:00 Dijon-:-Bordeaux
21:00 Nice-:-Paris Saint Germain
Germany - 1. Bundesliga
15:30 Augsburg-:-Hamburger SV
17:30 Hoffenheim-:-Eintracht Frankfurt
Italy - Serie A
12:30 Roma-:-Lazio
15:00 Genoa-:-ChievoVerona
15:00 Palermo-:-Fiorentina
15:00 Crotone-:-AC Milan
15:00 Cagliari-:-Pescara
15:00 Empoli-:-Sassuolo
15:00 Bologna-:-Udinese
20:45 Inter-:-SSC Napoli
Portugal - Primeira Liga
17:00 Arouca-:-Moreirense
17:00 Feirense-:-Maritimo
19:00 Braga-:-Sporting CP
21:15 Belenenses-:-Pacos de Ferreira
Russia - Premier League
13:30 FC Ufa-:-Arsenal Tula
16:00 CSKA Moscow-:-Spartak Moscow
18:30 FC Rostov-:-Amkar
Spain - Primera Division
12:00 Osasuna-:-Deportivo La Coruna
16:15 Real Betis-:-Alaves
18:30 Eibar-:-Leganes
20:45 Celta Vigo-:-Athletic Bilbao
Argentina - Primera Division
01:0017' Temperley1:0Racing Club
01:30 Union-:-Patronato de Parana
21:00 Godoy Cruz-:-San Martin San Juan
22:00 Rosario Central-:-Aldosivi
22:00Pst Atletico Tucuman-:-River Plate
Australia - A-League Playoff
09:00 Melbourne Victory-:-Brisbane Roar FC
Austria - Bundesliga
16:30 Admira Moedling-:-Rapid Wien
Belgium - First Division Playoff Championship Group
14:30 Gent-:-Anderlecht
18:00 Oostende-:-Sporting Charleroi
Belgium - First Division Playoff EL Grp. B
20:00 Royal Excel Mouscron-:-Roeselare
Bulgaria - First Professional League Relegation Grp. 1
16:45 Montana-:-Botev Plovdiv
Croatia - 1. Division
15:00 NK Istra 1961-:-Hajduk Split
19:00 RNK Split-:-Slaven
Czech Republic - 1. Division
17:00 Karvina-:-Hradec Kralove
17:00 Teplice-:-Slovacko
17:30 Slavia Prague-:-Jablonec
Denmark - Superligaen Championship Playoff
16:00 FC Koebenhavn-:-Lyngby
18:00 Broendby IF-:-SoenderjyskE
Denmark - Superligaen Relegation Grp. 2
13:00 Viborg-:-AaB
Finland - Veikkausliiga
15:00 IFK Mariehamn-:-VPS
Germany - 2. Bundesliga
13:30 Hannover 96-:-Fortuna Duesseldorf
13:30 1860 Muenchen-:-Eintracht Braunschweig
13:30 Erzgebirge Aue-:-Wuerzburger Kickers
Greece - Super League
18:00 Asteras Tripolis-:-Iraklis
18:00 Atromitos-:-Platanias
18:00 PAS Giannina-:-AEK Athens
18:00 Panathinaikos-:-AE Larissa
18:00 Panetolikos-:-Olympiacos
18:00 Panionios-:-Levadiakos
18:00 PAOK Thessaloniki FC-:-AOK Kerkyra
18:00 Xanthi-:-Veria FC
Italy - Serie B
17:30 Novara-:-Brescia
Mexico - Liga MX Clausura
00:0059' Jaguares Chiapas1:0Santos
02:00 Tigres-:-Tijuana
02:00 Monarcas Morelia-:-Pumas
02:06 Pachuca-:-Cruz Azul
02:06 CD Guadalajara-:-Leon
04:00 CF America-:-Atlas
19:00 Toluca-:-Queretaro FC
Netherlands - KNVB Cup
18:00 AZ Alkmaar-:-Vitesse
Norway - Eliteserien
18:00 Kristiansund BK-:-Stroemsgodset
18:00 Sogndal-:-Lillestroem
18:00 Stabaek-:-FK Haugesund
18:00 Sandefjord-:-Molde
18:00 Aalesund-:-Tromsoe
20:00 Odds Ballklubb-:-Vaalerenga
Poland - Ekstraklasa Championship Group
15:30 Jagiellonia Bialystok-:-Pogon Szczecin
18:00 Legia Warszawa-:-Wisla Krakow
Romania - Liga I Championship Group
19:30 CFR Cluj-:-CS Universitatea Craiova
Romania - Liga I Relegation Group
17:00 Pandurii-:-FC Voluntari
Slovenia - Prva Liga
15:00 Aluminij-:-Radomlje
16:55 NK Celje-:-Koper
Spain - Segunda Division
12:00 Alcorcon-:-Cadiz
16:00 Lugo-:-Girona
18:00 Cordoba-:-Mirandes
20:00 Sevilla Atletico-:-Mallorca
Sweden - Allsvenskan
15:00 AIK-:-GIF Sundsvall
Switzerland - Super League
13:45 St. Gallen-:-Young Boys
13:45 Thun-:-Sion
16:00 Grasshopper-:-Lugano
Turkey - Super Lig
12:00 Kasimpasa-:-Akhisar Belediye Genclik Ve Spor
15:00 Fenerbahce-:-Rizespor
18:00 Adanaspor-:-Antalyaspor
18:00 Istanbul Basaksehir-:-Besiktas
Ukraine - Premier League Championship Group
13:00 Olimpik Donetsk-:-Zorya
16:00 Shakhtar Donetsk-:-FC Olexandria
18:30 Chernomorets Odessa-:-Dynamo Kyiv
Ukraine - Premier League Relegation Group
13:00 Volyn-:-Dnipro
USA - Major League Soccer
01:30 Columbus Crew-:-New York City FC
01:30 New York Red Bulls-:-Chicago Fire
02:00 FC Dallas-:-Portland Timbers
02:00 Minnesota United-:-San Jose Earthquakes
02:30 Sporting Kansas City-:-Real Salt Lake
04:00 Seattle Sounders FC-:-New England Rev.
04:30 LA Galaxy-:-Philadelphia Union
21:00 Atlanta United-:-DC United
USA - USL
00:0054' Real Monarchs SLC2:1Swope Park Rangers
00:0554' Rochester Rhinos3:0Charlotte Independence
00:1055' Vancouver Whitecaps II0:0Sacramento Republic FC
01:059' Pittsburgh Riverhounds0:0Harrisburg City Islanders
01:1014' Charleston Battery0:0Ottawa Fury
01:30 Tampa Bay Rowdies-:-Richmond Kickers
01:30 Louisville City FC-:-Toronto FC II
02:00 Colorado Springs Switchbacks FC-:-Seattle Sounders FC II
02:30 Rio Grande Valley FC-:-OKC Energy FC
Egypt - Premier League
19:00 Al Ahly-:-El Entag El Harby
England - League 1
13:00 AFC Wimbledon-:-Oldham Athletic
13:00 Bolton Wanderers-:-Peterborough United
13:00 Bristol Rovers-:-Millwall
13:00 Charlton Athletic-:-Swindon Town
13:00 Fleetwood Town-:-Port Vale
13:00 Northampton Town-:-Gillingham
13:00 Oxford United-:-Shrewsbury Town
13:00 Rochdale-:-Bradford City
13:00 Scunthorpe United-:-Coventry City
13:00 Sheffield United-:-Chesterfield
13:00 Southend United-:-Bury
13:00 Walsall-:-Milton Keynes Dons
Estonia - Meistriliiga
18:00 FCI Tallinn-:-Paide Linnameeskond
Iceland - Urvalsdeild
19:00 IBV Vestmannaeyjar-:-Fjolnir
19:00 IA Akranes-:-FH Hafnarfjordur
21:15 Valur-:-Vikingur Olafsvik
Ireland - FAI Cup
12:00 Ballymun United-:-Killester United
15:00 Everton-:-Liffey Wanderers
15:00 Evergreen-:-St. Mary's
Italy - Lega Pro Grp. B
17:30 Venezia-:-AlbinoLeffe
17:30 Lumezzane-:-Alma Juventus Fano
17:30 Pordenone Calcio-:-FeralpiSalo
17:30 Reggiana-:-Forli
17:30 Bassano Virtus-:-Gubbio
17:30 Santarcangelo-:-Maceratese
17:30 Modena-:-Mantova
17:30 Sudtirol-:-Calcio Padova
17:30 Teramo-:-Parma Calcio 1913
17:30 US Ancona 1905-:-Sambenedettese
Italy - Lega Pro Grp. C
14:30 Catanzaro-:-Casertana
14:30 Messina-:-Cosenza
14:30 Virtus Francavilla-:-Fondi
14:30 Akragas-:-Juve Stabia
14:30 Paganese-:-Lecce
14:30 Foggia-:-Melfi
14:30 Matera-:-Monopoli
14:30 Fidelis Andria-:-Reggina
14:30 Catania-:-Siracusa Calcio
14:30 Taranto-:-Vibonese
Japan - J. League
06:00 Shimizu S-Pulse-:-Vegalta Sendai
07:00 Albirex Niigata-:-Kashiwa Reysol
08:00 Omiya Ardija-:-Urawa Red Diamonds
08:00 FC Tokyo-:-Sanfrecce Hiroshima
08:00 Jubilo Iwata-:-Consadole Sapporo
09:00 Kashima Antlers-:-Sagan Tosu
09:00 Vissel Kobe-:-Ventforet Kofu
10:00 Yokohama F.Marinos-:-Gamba Osaka
12:00 Cerezo Osaka-:-Kawasaki Frontale
Norway - 1. Divisjon
15:00 Mjoendalen-:-Kongsvinger
18:00 Jerv-:-Levanger
18:00 Floroe-:-Elverum
18:00 Ranheim-:-Aasane
18:00 Sandnes-:-Tromsdalen
18:00 Stroemmen-:-Arendal Fotball
18:00 Ull/Kisa-:-Fredrikstad
Portugal - Segunda Liga
12:15 Uniao da Madeira-:-Aves
16:00 FC Porto B-:-Sporting CP B
17:00 Benfica B-:-Academica
17:00 Olhanense-:-Freamunde
17:00 Sporting Covilha-:-Gil Vicente
17:00 AD Fafe-:-Viseu
17:00 Famalicao-:-Vizela
17:00 Penafiel-:-Santa Clara
17:00 Cova da Piedade-:-Varzim
Serbia - Super Liga Championship Group
16:00 Partizan Beograd-:-Napredak
18:00 FK Crvena Zvezda-:-Vojvodina
Serbia - Super Liga Relegation Group
19:00 Cukaricki-:-FK Metalac
Spain - Segunda B Grp. I
18:00 Arandina CF-:-Celta Vigo B
18:00 CD Boiro-:-Pontevedra
18:00 UD Somozas-:-Burgos CF
18:00 Leonesa-:-CD Lealtad
18:00 Ponferradina-:-Valladolid B
18:00 Tudelano-:-Osasuna B
18:15 Guijuelo-:-Racing Santander
18:30 Caudal Deportivo-:-CD Palencia Balompie
Spain - Segunda B Grp. II
12:00 San Sebastian de los Reyes-:-Real Sociedad B
12:15 Socuellamos-:-Toledo
12:30 Mensajero-:-Albacete
17:00 Barakaldo-:-SD Leioa
17:00 Navalcarnero-:-Real Madrid Castilla
18:00 Sestao-:-SD Gernika
18:00 Logrones-:-Real Union
Spain - Segunda B Grp. III
12:00 Atletico Baleares-:-Hercules
12:00 Mallorca B-:-Atletico Saguntino
12:00 Gava-:-Espanyol B
17:00 Eldense-:-Atletico Levante UD
18:00 UD Cornella-:-Ebro
18:00 Valencia B-:-Badalona
19:00 Alcoyano-:-Villarreal B
Spain - Segunda B Grp. IV
12:00 Melilla-:-Linares Deportivo
12:00 Granada B-:-Recreativo Huelva
17:30 Merida-:-Atletico Mancha Real
18:00 Lorca FC-:-Cordoba B
18:00 Cartagena-:-Futbol Club Jumilla
18:30 Real Jaen-:-Extremadura
19:00 Atletico Sanluqueno CF-:-Real Murcia
19:30 San Fernando CD-:-Linense
19:30 Marbella FC-:-Villanovense
Sweden - Superettan
15:00 IK Frej Taeby-:-Brommapojkarna
17:00 Syrianska-:-Varbergs BoIS FC
Turkey - 1. Lig
15:00 Balikesirspor-:-Boluspor
17:30 Gaziantep BB-:-Manisaspor
Argentina - Primera B Nacional
01:0513' Chacarita Juniors0:0Villa Dalmine
20:40 Los Andes-:-Ferro Carril Oeste
20:45 Argentinos Juniors-:-Brown de Adrogue
22:00 San Martin de Tucuman-:-Douglas Haig
22:00 Gimnasia Jujuy-:-All Boys
22:00 Crucero del Norte-:-Sportivo Estudiantes
Argentina - Federal A 2nd Stage - South
21:00 CA Alvarado-:-Sportivo Las Parejas
Argentina - Federal A Relegation 1st Stage Zona A
21:00 Deportivo Maipu-:-General Belgrano
21:00 Independiente de Neuquen-:-Club Rivadavia
21:00 Deportivo Roca-:-Ferro Carril Oeste General Pico
Argentina - Federal A Relegation 1st Stage Zona B
21:00 Desamparados-:-San Lorenzo de Alem
21:00 Juventud Unida Universitario-:-Deportivo San Jorge Tucuman
21:00 Concepcion FC-:-Gutierrez SC
Argentina - Federal A Relegation 1st Stage Zona C
21:00 CD Libertad-:-Sol de America Formosa
21:00 Defensores de Pronunciamiento-:-Guarani Antonio Franco
22:00 Sportivo Belgrano-:-Gimnasia y Esgrima de Concepcion
Argentina - Primera B Metropolitana
17:00 Acassuso-:-CD UAI Urquiza
18:40 Club Atletico Estudiantes-:-Club Atletico Platense
20:30 Tristan Suarez-:-San Telmo
20:30 Colegiales-:-Villa San Carlos
Belarus - Premier League
15:30 Torpedo Zhodino-:-Dnepr Mogilev
16:30 Dinamo Brest-:-Slavia Mozyr
17:30 BATE Borisov-:-Shakhtyor Soligorsk
18:00 FK Gorodeya-:-Dinamo Minsk
18:30 Gomel-:-FK Slutsk
Bolivia - Primera Division - Apertura Adecuacion
17:00 Sport Boys Warnes-:-San Jose
21:00 Guabira-:-Bolivar
23:15 The Strongest-:-Club Petrolero
Bosnia-Herzegovina - Premier League Championship Group
17:00 Sloboda Tuzla-:-Zeljeznicar
Bosnia-Herzegovina - Premier League Relegation Group
17:00 Metalleghe BSI-:-Vitez
17:00 Olimpik Sarajevo-:-Siroki Brijeg
Brazil - Paulista A1 Playoff
21:00 Ponte Preta-:-Corinthians
Chile - Primera Division Clausura
01:30 Union Espanola-:-Everton CD
17:00 O'Higgins-:-San Luis
20:30 Antofagasta-:-Audax Italiano
23:00 Colo Colo-:-Palestino
China - Super League
13:35 Chongqing Lifan-:-Shanghai SIPG FC
Colombia - Primera A Apertura
00:30HT Envigado0:1Deportivo Pasto
01:0016' Atletico Nacional0:0Once Caldas
02:45 La Equidad-:-Deportivo Cali
21:00 Rionegro Aguilas-:-Bucaramanga
23:00 Millonarios-:-Atletico Huila
Costa Rica - Primera Torneo de Verano Final Stage
04:15 Deportivo Saprissa-:-Club Sport Herediano
23:00 Santos de Guapiles-:-Limon
Cyprus - 1. Division Championship Playoff
15:00 AEK Larnaca-:-Apollon Limassol
17:00 AEL Limassol-:-APOEL Nicosia
Cyprus - 1. Division Relegation Playoff
18:00 Nea Salamis-:-Ethnikos Achnas
Denmark - 1. Division
13:45 AB-:-Vendsyssel FF
13:45 FC Helsingoer-:-Skive
13:45 Hobro-:-FC Roskilde
13:45 Naestved-:-Vejle Boldklub
13:45 Fredericia-:-Fremad Amager
13:45 HB Koege-:-Nykoebing FC
Denmark - 2. Division Promotion Group
13:00 Greve-:-Hvidovre
Ecuador - Serie A - Apertura
18:15 El Nacional-:-LDU de Quito
19:00 Clan Juvenil-:-Independiente del Valle
20:30 CSD Macara-:-Universidad Catolica
El Salvador - Primera Division - Clausura
03:00 Firpo-:-Alianza FC
03:00 UES-:-Pasaquina
03:00 CD FAS-:-CD Sonsonate
03:00 Santa Tecla FC-:-Isidro Metapan
03:00 CD Chalatenango-:-Municipal Limeno
03:00 CD Aguila-:-CD Dragon
Macedonia - Prva Liga
16:00 Shkupi Skopje-:-KF Shkendija
16:00 FK Sileks-:-FK Bregalnica Stip
16:00 FK Vardar Skopje-:-Pobeda
16:00 Pelister-:-Makedonija GjP
16:00 Renova-:-Rabotnicki
Georgia - Erovnuli Liga
11:30 Kolkheti-1913 Poti-:-Dinamo Batumi
13:30 Dila Gori-:-Samtredia
15:30 Torpedo Kutaisi-:-Dinamo Tbilisi
Germany - 3. Liga
14:00 Preu├čen Muenster-:-FSV Zwickau
Germany - Regionalliga Bayern
14:00 Nuernberg II-:-VfR Garching
Germany - Regionalliga North
14:00 St.Pauli II-:-Eintracht Braunschweig II
15:00 Meppen-:-Hamburger SV II
15:00 FC Hansa Lueneburg-:-Oldenburg
15:00 FC Germania Egestorf-Langreder-:-ETSV Weiche Flensburg
16:00 VfV Hildesheim-:-BSV Rehden
Germany - Regionalliga Northeast
13:30 VfB Auerbach-:-FC Viktoria 1889 Berlin
13:30 FSV Union Fuerstenwalde-:-Lokomotive Leipzig
13:30 TSG Neustrelitz-:-FC Oberlausitz Neugersdorf
13:30 Berliner AK 07-:-FSV Wacker Nordhausen
Germany - Regionalliga Southwest
14:00 Stuttgarter Kickers-:-Noettingen
Germany - Regionalliga West
14:00 Fortuna Duesseldorf II-:-Wattenscheid
Greece - Football League
14:00Cnc Agrotikos Asteras-:-Panthrakikos Komotini
16:00 Acharnaikos FC-:-Lamia
16:00 Kissamikos FC-:-Trikala
16:00 Panserraikos FC-:-Aris Thessaloniki FC
16:00 Aiginiakos FC-:-Chania
16:00 Anagennisi Karditsas-:-Kallithea
16:00 Panegialios-:-AE Sparti
Guatemala - Liga Nacional Clausura
19:00 CD Suchitepequez-:-Deportivo Petapa
19:00 Deportivo Mictlan-:-Deportivo Marquense
19:30 Antigua Guatemala-:-Guastatoya
20:00 Deportivo Malacateco-:-Club Xelaju
23:00 CSD Municipal-:-Coban Imperial
23:00 Carcha-:-CSD Comunicaciones
India - I-League
13:05 DSK Shivajians-:-Minerva Punjab
15:35 Mohun Bagan-:-Chennai City FC
15:35 Shillong Lajong-:-Aizawl
Indonesia - Liga 1
10:00 Persela Lamongan-:-Bali United Pusam
13:00 Barito Putera-:-Perseru Serui
13:30 PSM Makassar-:-Persija Jakarta
Kenya - Premier League
13:00 Gor Mahia-:-Mathare United
14:00 Ulinzi Stars-:-Zoo FC
15:15 Thika United-:-Western Stima
Latvia - Virsliga
15:00 Ventspils-:-RFS
17:00 FK Jelgava-:-Riga FC
Lithuania - A Lyga
16:00Cnc FK Silas-:-FK Utenis Utena
16:00 FK Kauno Zalgiris-:-FK Utenis Utena
17:30 Zalgiris Vilnius-:-Atlantas Klaipeda
Luxembourg - National Division
16:00 UN Kaerjeng 97-:-Racing FC Union Luxembourg
16:00 US Mondorf les Bains-:-RM Hamm Benfica
16:00 F91 Dudelange-:-US Rumelange
16:00 CS Fola Esch-:-FC Differdange 03
16:00 FC Victoria Rosport-:-Union Titus Petange
Moldova - National Division
16:00 FC Milsami Orhei-:-Saxan Ceadir-Lunga
16:00 FC Zaria-:-Dinamo-Auto
16:00 FC Sheriff-:-Speranta
16:00 Dacia Chisinau-:-CS Petrocub
16:00 Zimbru-:-FC Academia Chisinau
Montenegro - 1. CFL
15:00 Mladost Podgorica-:-Sutjeska
16:30 Jedinstvo BP-:-FK Iskra
16:30 FK Bokelj-:-Rudar Pljevlja
16:30 FK Lovcen-:-Petrovac
16:30 Zeta-:-Decic Tuzi
17:00 Buducnost Podgorica-:-Grbalj Radanovici
Morocco - Botola Pro
17:00 Ittihad Tanger-:-Wydad Casablanca
17:00 KAC Kenitra-:-Chabab Rif Al Hoceima
20:00 FUS Rabat-:-Chabab Atlas Khenifra
Paraguay - Division Profesional - Apertura
16:00 Independiente CG-:-Olimpia
23:00 Cerro Porteno-:-Libertad
Peru - Primera Division Torneo de Verano Grp. A
18:00 Ayacucho FC-:-Sporting Cristal
Peru - Primera Division Torneo de Verano Grp. B
20:15 Real Garcilaso-:-Universitario de Deportes
22:30 Juan Aurich-:-Sport Huancayo
23:00 Alianza Lima-:-Comerciantes Unidos
Russia - PFL Zone Center
13:00 Chertanovo Moscow-:-Dinamo Briansk
14:00 Metalurg Lypetsk-:-Saturn Ramenskoye
16:00 FC Ryazan-:-Vityaz Podolsk
16:00 Energomash Belgorod-:-Avangard Kursk
16:00Cnc Lokomotiv Liski-:-Zenit Penza
16:00FAA FC Oryol0:3Torpedo Moscow
Russia - PFL Zone East
10:00 FC Chita-:-Dinamo Barnaul
10:00 Zenit Irkutsk-:-Irtysh
Russia - PFL Zone South
13:00 Spartak Vladikavkaz-:-Chayka
14:00 Kuban Krasnodar II-:-Biolog Novokubansk
14:00 Mashuk-KMV-:-Angusht Nazran
14:00 Dinamo Stavropol-:-Legion Dynamo
15:00 Chernomorets Novorossiysk-:-Sochi
15:00 FC Rotor Volgograd-:-Armavir FC
16:00 SKA Rostov-:-FC Krasnodar II
Russia - PFL Zone Ural-Povolzhye
13:00 Zenit Izhevsk-:-Syzran-2003
15:00 Dinamo Kirov-:-Lada Togliati
16:00 Volga Ulyanovsk-:-FC Chelyabinsk
16:00 KamAZ-:-NoSta
Russia - PFL Zone West
13:00 Kolomna-:-Dinamo Moscow II
14:00 CRFSO Smolensk-:-Torpedo Vladimir
14:00 Volga Tver-:-FC Dolgoprudny
15:00 Spartak Kostroma-:-Dinamo St Petersburg
16:00 Strogino-:-Domodedovo Moscow
17:00 Pskov 747-:-Znamya
Saudi Arabia - Premier League
19:30 Al-Raed-:-Al Ahli
South Africa - Premier Soccer League
15:00 Ajax Cape Town-:-Platinum Stars
15:00 Baroka FC-:-Bloemfontein Celtic
South Korea - K. League Classic
08:00 Gwangju FC-:-Jeonbuk FC
08:00 Jeju United-:-Suwon Bluewings
08:00 Daegu FC-:-FC Seoul
10:00 Incheon United-:-Ulsan Hyundai
South Korea - K. League Challenge
08:00 Bucheon FC 1995-:-Gyeongnam FC
08:00 Suwon City-:-Daejeon Citizen
10:00 Seoul E-Land FC-:-Asan Mugunghwa
Spain - Tercera Division - Grp. 13
17:00 Lorca FC-:-Huercal Overa CF
Switzerland - Challenge League
15:00 Chiasso-:-FC Zuerich
15:00 Le Mont LS-:-Wil
Thailand - Thai League
13:00 Port FC-:-Police Tero FC
13:00 Chiangrai United-:-Bangkok Glass
14:00 Muang Thong United-:-Suphanburi FC
14:00 Osotspa Samut Prakan FC-:-Ratchaburi FC
Tunisia - Ligue I Championship Group
16:45 Club Africain-:-Esperance
16:45 Etoile du Sahel-:-CS Sfaxien
16:45 Etoile Metlaoui-:-Ben Guerdane
Turkey - 3. Lig Grp. 2
15:00 Kirikkalespor-:-Batman Petrolspor
Uruguay - Primera Division Apertura
00:0055' Club Atletico Penarol1:0River Plate
20:30 Montevideo Wanderers-:-Defensor Sporting
20:30 El Tanque Sisley-:-Danubio
20:30 Racing-:-Plaza Colonia
23:00 Nacional-:-Rampla Juniors
USA - NASL Spring Season
01:108' Jacksonville Armada FC0:0Indy Eleven
01:30 Puerto Rico FC-:-North Carolina FC
01:30 Miami FC-:-FC Edmonton
04:00 San Francisco Deltas-:-New York Cosmos
Venezuela - Primera Division - Apertura
17:00 Atletico Venezuela-:-Aragua FC
21:00 Atletico Socopo-:-Estudiantes Merida
21:30 Portuguesa FC-:-Zulia
22:00 Trujillanos FC-:-Monagas SC
23:00 Deportivo Lara-:-Deportivo Anzoategui
Wales - Welsh Cup
15:00 Bala Town-:-TNS
Norway - Toppserien
15:00 Avaldsnes-:-Roea